ERZURUM
KARAYAZI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Erişilebilirlik Temalı Yarışma
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından "Erişilebilirlik" temalı ilkokul düzeyinde şiir, ortaokul düzeyinde resim ve lise düzeyinde kısa film yarışması düzenleneceğine ilişkin ilgi yazı ekte gönderilmiştir. İlgi yazıda belirtilen hususlar çerçevesinde, her yaş grubundan tüm öğrencilerin bu farkındalığı kazanmaları amacıyla Genel Müdürlüğümüzce "Erişilebilirlik" temalı ilkokul düzeyinde "Şiir", ortaokul düzeyinde "Resim" ve Lise düzeyinde "Kısa film" yarışmaları düzenlenmektedir. Söz konusu yarışmaların öğrenciler için başvuru tarihi 28 Mart-25 Nisan 2022'dir. Öğrenciler eserlerini okul yönetimlerine teslim edecekler ve her okul yarışmada bir eser ile temsil edilecektir. Bu nedenle okul yönetimince okulu temsil edecek eser seçilecek ve seçilen eser için okul yönetimi tarafından Bakanlığın yarışma başvuru sayfası olan https://erisilebilirlik.aile.gov.tr/ adresinden gerekli adımlar izlenerek 9 Mayıs 2022 tarihine kadar başvuru gerçekleştirilecektir. Resim kategorisinde okulu temsilen seçilen eserler ayrıca Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne elden veya posta yolu ile teslim edilecektir. İlçemizdeki tüm okullara duyurulur.![Erişilebilirlik Temalı Yarışma](/www/images/mansetresim.png)