ERZURUM
KARAYAZI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Kaptan Pengu ve Arkadaşları 2 Animasyon Filmi
TRT Çocuk Kanalında uzun yıllardır yayınlanmakta olan ve çevre sorunlarına dikkat çeken ilk animasyon olma özelliğine sahip Kaptan Pengu ve Arkadaşları adlı çizgi dizinin devamı olarak TRT Ortak Yapımıyla 28 Ocak 2022 tarihinden itibaren vizyonda olan, 5 yaş üzeri tüm izleyici kitlesine hitap eden ve iklim değişikliği, endemik türler, çevre kirliliği, doğal afetlerde artış, kuraklık, doğal bitki örtüsündeki kayıp, okyanus ve denizlerdeki yaşamı tehdit eden kirlilik gibi konulara dikkat çeken "Kaptan Pengu ve Arkadaşları 2" animasyon film afişinin Bakanlığımıza bağlı resmî / özel okul ve kurumlara duyurulur.![Kaptan Pengu ve Arkadaşları 2 Animasyon Filmi](/www/images/mansetresim.png)